شهید دانا
سه‌شنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸۸
ماجرای آیت‌الله بهجت ره و شهرام جزایری ... نظرات() 

به گزارش رهوا، حجت‌الاسلام غلامی، از اعضای سابق دفتر حضرت آیت‌الله بهجت ره نقل کردند: «روزی شهرام جزایری، بر اساس ارتباط‌هایی که ایجاد کرده‌ بود

از فرزند آیت‌الله بهجت درخواست ملاقات با آقا را داشت. اما وقتی این جریان به اطلاع حضرت آیت‌الله بهجت رسید وی مخالفت کرد»

شهرام جزایری با طرح ترفندی، روزی به مقابل مسجد حضرت آیت الله بهجت در قم می رود تا وقتی که حضرت آقا از نماز فارغ می شوند، از فرصت استفاده‌ کند و وارد دفتر یا منزل آقا شود و ملاقاتی انجام دهد. به همین منظور بیرون مسجد منتظر می‌ماند تا نماز تمام شود و آقا از مسجد بیرون بیایند...

 

حضرت آیت الله بهجت همیشه سرشان پایین بود و به کسی نگاه نمی‌کردند . وقتی از مسجد خارج شدند، یکی از دوستان و نزدیکان شهرام جزایری به آیت الله بهجت نزدیک شد و به آقا گفت: حضرت آیت الله؛ آقای شهرام جزایری از تجار خیـّر تهران هستند و فعالیت‌های خیریه فراوانی انجام می‌دهند و برای عرض ارادت و دست‌بوسی خدمت رسیده‌اند، در این هنگام آقا سر مبارک را بالا‌گرفتند و به شهرام جزایری نگاهی کردند و فرمودند:

«برو و از کارهای خیری که انجام داده ای توبه کن!».

 

آیت الله عظمی بهجت سلام الله علیه

منبع: جهان نیوز

سه‌شنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸۸
حکایت بهلول و اندرزی حکیمانه ... نظرات() 

حکایت بهلول و شیخ جنید بغداد

 

آورده‌اند که شیخ جنید بغداد به عزم سیر از شهر بغداد بیرون رفت و مریدان از عقب او....

شیخ احوال بهلول را پرسید.

گفتند او مردی دیوانه است.

گفت او را طلب کنید که مرا با او کار است. پس تفحص کردند و او را در صحرایی یافتند.

شیخ پیش او رفت و سلام کرد.

بهلول جواب سلام او را داده پرسید چه کسی هستی؟ عرض کرد منم شیخ جنید بغدادی.

فرمود تویی شیخ بغداد که مردم را ارشاد می‌کنی؟ عرض کرد آری..


... ادامه مطلب
چهارشنبه ٦ خرداد ۱۳۸۸
السلام علیک یا ایتهالصدیقه الشهیده یا بنت رسول الله ... نظرات() 

با عرض تسلیت به پیشگاه حضرت صاحب العصر والزمان بقیه الله الاعظم روحی فدا ورهبر انقلاب وامت اسلام خاصه شیعیان جهان وملت شهید پرور ایران بمناسبت سالروز شهادت بانوی دوعالم صدیقه طاهره سلام الله علیها به اطلاع می رساند برنامه عزاداری وسخنرانی همه شب (که ازپنجشنبه گذشته درحسینیه ١۴معصوم برپا شده کما کان ادامه دارد وامشب به مناسبت شب شهادت زمان آن از ٣٠/٩تا ٣٠/١١ادامه خواهد داشت ضمن اینکه فردا دسته عزاداری درخیابانهای خلیج ازساعت ١٠صبح راه اندازی می گردد وسپس با اقامه نماز جماعت وصرف نهار خاتمه می یابد .درضمن برنامه تا شب شنبه ادامه خواهد داشت .

ازعلاقه مندان به خاندان وحی دعوت بعمل می آید تا دراین مراسمات شرکت نمایند.

خاطر نشان می گرددکه نماز جماعت از یکسال پیش تاکنون درحسینیه برگزار می گردد. ومدت ١۵روز است که نماز مغرب وعشا هم به تقاضای برادران وخواهران ایمانی اقامه می گردد.

با تشکر حسینیه ١۴معصوم ع

سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳۸۸
الهی نامه علامه حسن زاده املی روحی له فداه ... نظرات() 

یا لطیف

الهی ! به حقّ خودت حضورم ده و از جمال آفتاب آفرینت نورم ده .

الهی ! ما همه بیچاره ایم و تنها تو چاره ای ، و ما همه هیچ کاره ایم و تنها تو کاره ای .

الهی ! از پای تا فرقم ، در نور تو غرقم . « یا نورَ السموات و الارض ، أنعمتَ فَزِدْ »

 


... ادامه مطلب
سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳۸۸
زندگینامه آیت الله سید علی قاضی ره ... نظرات() 

ولادت
حاج سید علی آقا قاضی فرزند حاج سید حسین قاضی است. ایشان در سیزدهم ماه ذی الحجة الحرام سال 1282هـ.ق. از بطن دختر حاج میرزا محسن قاضی، در تبریز متولد شد و او را علی نام نهادند، بعد از بلوغ و رشد به تحصیل علوم ادبیه و دینیه مشغول گردید و مدتی در نزد پدر بزرگوار خود و میرزا موسی تبریزی و میرزا محمد علی قراچه داغی درس خواند.


... ادامه مطلب
سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳۸۸
توضیح المسائل وهابیت ... نظرات() 

فرقه وهابیت بر اساس یک هدف ظاهری و یک هدف باطنی تشکیل شده است. هدف ظاهری وهابیت عبارت است از اخلاص در توحید و جنگ با شرک و بت پرستی ، ولی واقعیت جنبش وهابیت، چه از جهت فکری و چه عملی، این هدف را تأیید نمی کند، هدف باطنی و پنهان آنها کشتار مسلمانان و افروختن آتش فتنه و جنگ در بین آنان، در جهت خدمت به فراماسونری و امپریالیسم جهانی است و این اصل، محور تمام تلاشهای وهابیت از زمان ظهور تا به امروز است، و آن هدف ظاهری را فقط برای اغوا و گمراه کردن ساده لوحان و عوامّ الناس قرار داده اند. اکنون با توجه به فتواهای صادر شده توسط مفتیان وهابی طی حدود یک سال اخیر که بسیار عجیب و غیر منطقی بوده، بر آن شدیم تا با جمع آوری آن، مجموعه کوچکی را در اختیار علاقمندان قرار دهیم تا با مطالعه ای گذرا به پوچ و منحرف بودن این اندیشه بیشتر پی ببرند.


... ادامه مطلب
یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۸
قابل توجه مسئولین محترم شهرستان خور ... نظرات() 

جناب آقای فیروزی بخشدار محترم خور

محضرامام جمعه محترم خور

ریاست محترم اداره آموزش وپرورش خور

رئیس محترم پاسگاه ژاندارمری خور

باسلام وعرض ارادت به همه خدمتگزاران محترم بخش وبا تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر ودرنهایت با عرض تسلیت بمناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

احتراما از آنجاییکه مردم محترم خور دارای سوابق درخشانی بوده اند وبا فرهنگ بودن این مردم مایه افتخار منطقه محسوب می شود . متاسفانه چند سالی است که درفصل بهار ورسیدن میوه های باغداران وکشاورزان ایراج عده ای ناآگاهانه وبدون توجه به حلال وحرام بودن اموال ومحصولات مردم با موتور ماشین وغیره به دشت وباغات مردم می ریزند وعلاوه برچیدن وبردن میوه ها شاخ وبرگهای درختان ونیز محصولات مردم را شکسته ویا زیر پا نا بود می کنند . امروز مثل چهل پنجاه سال قبل نیست که بخاطر فقر ونداشتن ویا نبود میوه بخواهند برای باغات ودشت ایراج دشتبان معین کنند وخدای ناکرده مچ گیری نمایند وآبروی مردم را ببرند اما احکام قرآن .اسلام که عوض نشده است . آیا این کشاورز پیر وسالخورده با توجه به مراقبت دائمی وهزینه های بالا برای سرپا نگهداشتن درختان خود چه درفصل سرما وچه درگرما نباید مطمئن باشد که برای استفاده از دسترنج خود ویا فرزندان خود می تواند از نعمتهای خدادادی استفاده نماید . دانش آموزان عزیزی که تحت عنوان سفرهای اردو یی به ایراج سفر می کنند که قدمشان روی چشم ما. نباید مسئولین آنها را توجیه نمایند که بدون اجازه وارد باغات مردم نشوند ومحصولات آنها را درمعرض خطر قرار ندهند .

بسی جای تاسف است که درجمهوری اسلامی که آرمانش پیاده کردن احکام نورانی اسلام است ما شاهد باشیم که مردم ایراج از دست این افراد به ستوه آمده اند. نارضایتی مردم بازخواست دارد وفردای قیامت باید این حق الناس را جواب دهند.البته مردم ایراج بسیار مهمان نواز هستند وازاینکه عزیزی وارد ایراج شود واز میوه های آنها استفاده نماید خوشحال می شوندبشرطی که با اجازه باشد. ولی با روش نامشروع آن موافق نیستند .

انتظار می رود جنابعالی که فردی مومن ومتعهد هستید وبه اصول وشرعیات مقید. تصمیمی اتخاد فرمایید که از حضور این چنین افرادی که با احکام وقوانین آشنا نیستند ارشاد اخلاقی صورت گیرد .جلوگیری از اینکار سخت نیست .

همین قدر که امام جمعه محترم درنماز مجازات تعدی وتعرض به حقوق مردم را بیان نماید اینگونه رفتارها تکرار نخواهد شد . انشاء الله  

یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۸
خرمشهر را خداآزادکرد (امام خمینی ره ) ... نظرات() 

امام خمینی (ره) در سوم خرداد 1361 مصادف با 30 رجب 1402 پیامی خطاب به ملت ایران صادر کردند. متن کامل این پیام به این شرح است:


... ادامه مطلب