شهید دانا
شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩۳
سالروز ولادت بانوی دوعالم حضرت صدیقه طاهره برهمگان مبارک باد ... نظرات() 

سال روز ولادت با سر سعادت ام ابیها ، کفو مرتضی ، ام الائمه ، شفیعه روز جزا حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها و ولادت فرزند برومندش حضرت روح الله  ره  وسا ل روز، روز مادر و روز زن برعاشقان اهلبیت وپیروان مکتب وحی ومادران وزنان کوثری مرام مبارک باد.

السلام علیک یا انسیه الحوراء یا بنت رسول الله ص)

 هنگامی که به لحظه به لحظه زندگانی فاطمه زهرا«سلام‌الله‌علیها» می‌نگریم، درمی‌یابیم که فاطمه«سلام‌الله‌علیها» دارای شخصیت والای الهی و انسانی و شبیه رسول خدا«صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم» در تمام جهات است و مانند بودن او در اصل وجود، حقیقتی است که با توجه به بیانات پدر بزرگوارش جایی برای ابهام و تردید نیست. اضافه بر مانند بودن او به رسول خدا«صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم» که خود قرینه‌ای کامل و تام بر اسوه بودن اوست، قرائن دیگری وجود دارد که تأئید بر الگو بودن او می‌نماید به عنوان نمونه: عایشه و دیگران از پیامبر«صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم» روایت کرده‌اند که آن حضرت فرمود: “ای فاطمه ! بر تو بشارت باد؛ که خدای متعال تو را بر زنان جهانیان و بر زنان اسلام که بهترین دین است، برگزید.”  شکوه و عظمت الگوی زنان مسلمان، حضرت زهرا«سلام‌الله» آنقدر بالا و زیباست که هر مقایسه‌ای در مقابل شان ایشان ناقص و ابتر می‌شود، از همان دوران کودکی، دوران ازدواج و حتی لحظات شهادت ایشان برای تمام زنان و حتی مردان جهان نکته و درس دارد و قابل تحقیق و بررسی است، معدنی است که به پایان نمی‌رسد.رسول اسلام«صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم» دخترش  فاطمه«سلام‌الله‌علیها» را گرامی داشته و به نیکویی ستوده است. تمجید از آن بانوی بزرگ، نه به جهت آنست که او فرزند آن حضرت بوده و عاطفه پدری موجب شده که دخت گرامیش را به خوبی و نیکی بستاید و صفات نیکی را به او نسبت بدهد، بلکه ستودن فاطمه بر اساسحقیقت او و ظهور صفات و کمالات معبود در روح او بوده است. او عظیمه و مطهره است. مدح رسول خدا«صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم» از او، آشکار کردن حقیقت موجود در اوست.

اللهم عجل لولیک الفرج 

 

پنجشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩۳
این معزالاولیا ومذلل الاعدا ... نظرات() 

ای که گفتی دردمندان را مداوا می کنی      ماکه مردیم پس چرا امروز وفردا می کنی 

یا بکش یا دانه ده یا ازقفس آزاد کن             تابه کی جان کندن مارا تماشا می کنی 

امام زمان یار واقعی می خواهد!

تشرف شیخ علی حلاوی

 خطیب دانشمند وعالم پرهیزکار، مرحوم شیخ علی اکبر نهاوندی، اعلی الله مقامه، در جلد دوم کتاب (عبقری الحسان) از عالم ربانی، مرحوم حجة الاسلام آقای سید علی اکبر موسوی خوئی رضوان الله تعالى علیه، والد معظم مرجع عالیقدر شیعه زعیم حوزه ى علمیه، آیة الله العظمی آقای حاج سید ابوالقاسم خوئی، مدظله العالی، نقل کرده که فرمودند: (زمانی از نجف اشرف، برای انجام کاری به حله ى سیفیه رفتم، هنگام عبور از میان بازار آن شهر، چشمم به قبه ى مسجد مانندی افتاد که بر سر درب آن زیارت کوتاهی از حضرت صاحب الزمان وخلیفة الرحمان علیه السلام بود وبالای درب آن نوشته شده بود: (هذا مقام صاحب الزمان). ادامه دارد....

... ادامه مطلب
چهارشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩۳
صفات مومن ... نظرات() 

اوصاف مومن 

پیامبر اکرم (ص) فرمود مومن داری 103صفت است که ایمانش کامل نمی گردد مگر دراو این صفات دیده شود. ( بنقل از کتاب اختران تابناک نوشته حضرت آیت الله جوادی آملی )

جَوَالَ الْفِکرِ -جَوْهَرِى الذِکرِ -کثِیراً عِلْمُهُ -عَظِیماً حِلْمُهُ - 
اندیشه اش بسیار متحرک و پویاست، ذاتاً متذکر و به یاد خداست، علم و دانشش فراوان، بردباری اش بزرگ است. ادامه مطلب ....


... ادامه مطلب
جمعه ۱٥ فروردین ۱۳٩۳
السلام علیک یا فاطمه الزهرا ... نظرات() 
و گواهى می دهم که معبودى جز خداوند نیست و شریکى ندارد، که این امر بزرگى است که اخلاص را تأویل آن و قلوب را متضمّن وصل آن ساخت، و در پیشگاه تفکر و اندیشه شناخت آن را آسان نمود، خداوندى که چشم‏ها از دیدنش بازمانده، و زبانها از وصفش ناتوان، و اوهام و خیالات از درک او عاجز می باشند. ادامه مطلب .....

... ادامه مطلب